اجاره سند ملکی

مهمترین نکات هزینه اجاره سند ملکی

با توجه به افزایش افسارگسیخته جمعیت انسان‌ها در سرتاسر جهان به خصوص در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه اولین و بارزترین مشکلی که با آن روبرو می‌شویم کمبود منابع غذایی٬ کیفیت نامناسب سیستم آموزشی٬ منابع کسب درآمد(کسب و کار و شغل)٬ کیفیت نامناسب و نامرغوب و هزینه‌های سیستم بهداشت و درمان و . . . می‌باشد، که درواقع همین امر سبب ایجاد رقابت (سالم و ناسالم) بین انسان‌های آن جامعه شده که این رقابت به خودی خود بد و در اولین نگاه بد و مضر نخواهدبود و مسبب مشکل خاصی نخواهد شد.

پس از این موضوع می‌توان به صورت سازنده و تاثیرگذار و عاملی برای رقابت سالم بین افراد بشر در نتیجه عامل محرک پیشرفت بین ایشان یاد کرد.

این امر زمانی به مساله و مشکل بزرگی تبدیل خواهد شد که تعدادی از افراد برای پیروزی و پیشی گرفتن در این رقابت روی به راه‌های کوتاه و البته اشتباه (ره صد ساله در یک شب) بیاورند.

این مطلب را نیز بخوانید: آیا زندانی مهریه با سند آزاد می شود؟

به منظور جلوگیری از بی‌قانونی و بی‌نظمی و پیشگیری از وقوع جرم و هرج و مرج هر جامعه‌ای برای حفظ ارزش‌ها و نظم خود اصول خاص خود را در قالب قوانین مدون و مشخصی برای کنترل روابط بین افراد آن جامعه وضع می‌کند که همه افراد آن جامعه ملزم به رعایت این اصول و قوانین هستند .

تا اینجای کار هیچ مشکل خاصی به چشم نمیخورد و ظاهرا همه چیز بر طبق نظم و روال درست پیش می‌رود.

اما درواقع بحران اصلی و مساله‌ساز زمانی ایجاد می‌شود که عده ای از افراد آن جامعه برای کسب منابع بیشتر مالی و غذایی و . . .  سعی می‌کنند با دور زدن قوانین جامعه برای دستیابی به حقی بیشتر از حق خود، حق و حقوق همنوعان خود را زایل کرده و در اینجاست که با کلماتی همچون کلاهبرداری ٬ جرم و بزه٬ زندان و . . .  مواجه می‌شویم .

با وجود اینکه فلسفه پیدایش زندان درواقع تنبیه و اصلاح مجرمین و بزهکاران بوده است اما تجربه سالیان گذشته بشر نشان داده است که همیشه این نتیجه حاصل نمی‌شود.

تصور کنید شخصی به صورت کاملا ناخواسته مرتکب جرمی شده باشد و یا اصلا فرد مورد نظر جرمی انجام نداده است بلکه فقط به انجام آن متهم شده است اما تا روشن شدن همه استنادات و ادله فرد مجبور است تا اثبات بی گناهی خویش و برگزاری جلسات دادگاه در زندان بماند که در این شرایط به دلیل هم‌نشینی با افرادی که بزهکار واقعی بوده و شنیدن تجربیات آنها و آشنایی با دیگر جرایم و بزه‌ها احتمال اینکه بعدها دچار خطاهای بیشتری بشوند بسیار زیاد است به خصوص برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه همچون زنان و افراد کم سن و سال‌تر.

این مطلب را نیز بخوانید: سند اجاره ای ارزان برای تهران و کلیه شهرستانها

لذا در مورد افراد متهم (فردی که هنوز جرم وی ثابت نشده و در مرحله تحقیق و بررسی پرونده به سر می‌برد) بهترین راه این است که بتوانند تا قطعی شدن رای دادگاه بیرون از زندان باشند.

همچنین برای افرادی که جرمشان کوچک بوده و یا ناخواسته مرتکب جرم و بزه شده‌اند نیز بهتر است به جای اینکه مانند فردی بیکار و بی استفاده در زندان به سر ببرند و درواقع فقط مصرف کننده بودجه کشور و بیت‌المال باشند، بتوانند مدتی بیرون از زندان باشند تا هم از یادگیری دیگر جرایم رها شوند هم بتوانند به خانواده خویش رسیدگی کنند و هم بتوانند برای جامعه فردی مفید باشد.

سند ملکی برای آزادی

همچنین، این افراد حتی به صورت موقت می توانند به کار و کسب درآمد بپردازند و از همه مهم‌تر اگر جرمشان جنبه شخصی داشته و شاکی خصوصی دارند بتوانند در جهت جلب رضایت شاکی و یا شاکیان خود قدمی بردارند و در جهت جبران خسارت احتمالی وارده به ایشان تلاش کنند.

در چنین شرایطی قاضی محترم پرونده اقدام به تعیین وثیقه می‌کند.

وثیقه درواقع تضمینی بر حضور به موقع فرد متهم یا مجرم در زمان مشخص شده توسط دادگاه  و دادسرا می‌باشد.

تعیین نوع و میزان وثیقه با توجه به نوع و شدت جرم انجام شده توسط مجرم و یا اتهام وارده به فرد متهم قاضی محترم پرونده میزان وثیقه را تعیین می‌کند.

فرد زندانی ملزم به معرفی یک سند ملکی به دادگاه است که در این مرحله کارشناسی از طرف دادگاه یا دادسرا به محل سند معرفی شده اعزام می‌شود و ارزش ملک را تخمین می‌زند.

اگر ارزش ملک معرفی شده برابر یا بیشتر از میزان قرار وثیقه تعیین شده باشد که مشکلی نبوده و بعد از طی کردن مراحل اداری مربوطه فرد مجرم یا متهم از زندان رها می‌شود.

اما درواقع داستان و مشکل اصلی آنجا است که فرد زندانی اعم از متهم یا مجرم و یا خانواده و بستگان و نزدیکان وی فاقد سند ملکی شخصی باشند ویا ارزش ملکی که دارند کمتر از میزان وثیقه  تعیین شده باشد که در چنین شرایطی با اصطلاح اجاره سند اجاره سند برای زندانی- اجاره سند برای مرخصی زندانی- اجاره سند برای دادسرا- اجاره سند برای دادگاه اجاره سند برای وثیقه- اجاره سند برای وثیقه زندانی- اجاره سند برای وثیقه جهت مرخصی زندانی- شرایط ممنوعیت وثیقه– سند مسکونی- سند ملکی- سند خانه- انواع سند ملکی- سند اجاره‌ای ارزان- هزینه اجاره سند- وثیقه ملکی- وثیقه و فرار متهم– سند ملکی – . . .  مواجه می‌شویم.

خلاصه ای از مراحل انجام این کار بدین شرح است که خانواده و یا نزدیکان و بستگان فرد زندانی اعم از متهم یا مجرم پس از انجام تحقیقات لازم شرکت و یا موسسه‌ای امین را جهت دریافت سند اجاره‌ای انتخاب کرده و پس از دریافت مشاوره و به توافق رسیدن با شرکت مذکور اقدام به بستن قرارداد نموده و پس از طی مراحل اداری سند اجاره‌ای (وثیقه ملکی- سند ملکی- سندخانه) خویش را دریافت کرده و اقدام به آزاد کردن زندانی خود می‌نمایند.

هرچند که قاضی محترم پرونده گزینه‌های مختلفی همچون کفیل یا سند ملکی  یا فیش حقوقی و . .. .  برای تعیین وثیقه دارد اما بث ما در این مقاله در مورد سند ملکی (وثیقه ملکی- سند خانه) بوده لذا باید اطلاعات مختصری در مورد این موضوع داشته باشیم.

بحث ما در ابتدای این مقاله در مورد وجود جرم و بزه بود پس موضوع اجاره سند سند اجاره‌ای- اجاره سند برای دادسرا- اجاره سند برای دادگاه- سند اجاره‌ای برای زندانی- سند اجاره‌ای برای مرخصی زندانی و هزینه سند اجاره‌ای و سند مسکونی و قیمت اجاره سند برای دادگاه و انواع سند ملکی و نوع ملک در سند تک برگی و سند ملکی تک برگی و اسناد ملکی و انواع سند ملکی در ایران و . . . نیز خارج از این مقوله نبوده و در این مبحث نیز همانند هر مساله و معامله دیگری امکان کلاهبرداری و وقع جرم خارج از تصور نیست.

این مطلب را نیز بخوانید: قرار وثیقه چیست؟ چه ویژگی های دارد و چه زمان صادر می شود؟

لذا هر دو طرف معامله اعم از فرد زندانی و خانواده وی و همچنین فرد سندگذار باید از حقوق خویش آگاهی داشته و با  دیدی باز پای قرارداد بروند.

در قدم اول موضوعی که بسیار اهمیت دارد دانستن عنوان انواع سند و انواع سند ملکی است:

*سند مشاع

*سند شش دانگ

*سند مفروز

*سند منگوله دار

*سند تک برگ

*سند اعیان

*سند عرصه

*سند وقفی

*سند ورثه‌ای

*سند المثنی

*سند معارض

*سند شورایی

*سند وکالتی

*سند بنچاق

*سند رهنی

که توضیح مفصل و کامل در مورد تک تک این اسناد در این مقاله نمی‌گنجد لذا کارشناسان ما در راه‌گشا همواره آماده اطلاع‌رسانی و ارایه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.

این مطلب را نیز بخوانید: اجاره انواع سند برای آزادی زندانی

تیم راه‌گشا با سابقه‌ای بیش از یک دهه همانند همیشه در خدمت شما عزیزان است تا با ارایه خدمات مشاوره‌ای در باب پرونده شما اعم از هزینه و مراحل انجام کار شما را در این راستا یاری کرده و باری از دوش شما و نگرانی‌هایتان بردارد.

آیا هر سندی (وثیقه ملکی- سند ملکی- سند خانه- سند مسکونی) برای سپردن به دادگاه و دادسرا مناسب است؟

باید بگوییم که خیر.

در این امر نیز همانند هر موضوع و مساله‌ای که بشر در آن دخالت دارد امکان اشتباه و حق‌کشی وجود دارد.

اولین مورد در این باب این است که قبل از هر مساله‌ای باید استعلام سند ملکی انجام شود تا از آزاد بودن سند ملکی و ارزش واقعی آن و . . . مطلع شد.

پس از استعلام سند ملکی و مطمین شدن از صحت و درستی سند ملکی(وثیقه ملکی- سند مسکونی) نوبت به هزینه اجاره سند ملکی( سند اجاره‌ای- سند خانه- سند ملکی- وثیقه ملکی) می‌رسد.

متاسفانه بسیار پیش آمده که برخی شرکت‌ها و یا افراد سندگذار با سواستفاده از نگرانی و شرایط بغرنج فرد زندانی و خانواده وی سعی در اخذ مبلغی گزاف و غیر واقع داشته باشند.

این مطلب را نیز بخوانید: اجاره سند چرا و چگونه انجام می‌شود؟

بسیار پیش آمده که با عبارت سند اجاره‌ای ارزان مواجه شده باشید که این هم می‌تواند خوب باشد و هم بد. خوب از این نظر که شرکت یا گروه مورد نظر قیمتی منصفانه در ازای وثیقه ملکی(سند ملکی- سند خانه- سند مسکونی- سند اجاره‌ای) مشخص کرده باشد و بد از این نظر که با این عبارت وسوسه‌انگیز سعی در کلاهبرداری و ارایه سند ملکی(وثیقه ملکیسند اجاره‌ای سند مسکونی- سند خانه) مورددار و مشکل‌دار داشته و درواقع قیمت پایین (سند اجاره‌ای ارزان) ارایه شده دام و تله‌ای بیش نیست.

و مورد دیگری که باید به آن دقت نمود درواقع نوع سند است. اینکه آیا ملک مورد نظر اصلا دارای سند می‌باشد یا نه؟ آیا سند تک برگی (سند ملکی تک برگی) دارد یا نه؟ آیا نوع ملک در سند تک برگی قید شده است یا نه؟

در پایان گروه تامین وثیقه راهگشا با بیش از یک دهه سابقه درخشان و خوش نام در زمینه سند اجاره‌ای و تامین وثیقه و قرار وثیقه همواره کنار شما عزیزان بوده و برای یافتن جواب سوالات خویش در کوتاه‌ترین زمان ممکن می توانید از راه‌های ارتباطی (واتساپ – تلفن – مراجعه حضوری) با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند شوید.

کلیه کارها و اعمال انجام شده در موسسه راه‌گشا طبق قوانین مصوب دستگاه قضایی کشور اجرا خواهد شد و شما عزیزان می‌توانید با خیالی آسوده در این راه پر از دلواپسی کارهای خود را به تیم ما بسپارید تا هرچه سریعتر عزیزانتان را به آغوش امن خانواده خویش بازگردانید.

باشد که روزی برسد که در ایران عزیز و پهناورمان نه جرم و بزهی اتفاق بیفتد نه به مظلومی جفا شده و نه مجرمی خواسته یا ناخواسته اسیر و گرفتار شود.

4.2/5 - (10 امتیاز)
Call Now Button