اجاره سند در اهواز

اجاره وثیقه و اجاره سند در اهواز

در گروه اجاره سند راه‌گشا در نظر داریم از این به بعد شیوه جدیدی در مقالا ت خود پیاده کنیم. اعضای گروه تصمیم دارند تا علاوه بر اطلاع رسانی در مورد اجاره سند  و سند اجاره‌ای برای زندانی (سند اجاره‌ای برای دادگاه- سند اجاره‌ای برای دادسرا- سند اجاره‌ای برای مرخصی زندانی- . . . ) در هر مقاله در مورد یکی از شهرهای زیبای ایران عزیزمان صحبت کرده و سپس به طور خاص در مورد سند اجاره‌ای و اجاره سند برای زندانی در مورد آن استان و یا شهر خاص صحبت کنند.

هدف ما از این مهم آشنا کردن هم میهنانمان با شهرهای مختلف میهن عزیزمان ایران بوده و نمی‌خواهیم صرفا در مورد زمینه شغلی خودمان صحبت کنیم، باشد که در این امر ما را یاری کرده و چون سال‌های گذشته همراه ما باشید.

در این مقاله میخواهیم قبل از نگارش مطالبی در مورد سند اجاره‌ای برای زندانی و اجاره سند برای زندانی در مورد  استان زیبای خوزستان و همچنین شهرهای مهم و مناطق دیدنی آن مختصری صحبت کنیم.

استان خوزستان سرزمینی است كه از سلسله جبال پیچیده زاگرس شروع شده و پس از جای دادن اراضی وسیع جلگه ای به آبهای خلیج فارس می پیوندد.

این سرزمین از شمال به استان لرستان از جنوب به خلیج فارس از مشرق به استان های بختیاری و كهكلویه و بویر احمد و از مغرب به كشور عراق و استان ایلام محدود است . خوزستان از طریق خلیج فارس با كشور های حاشیه نشین جنوبی آن واز غرب با كشور عراق همسایگی دارد.

اكثر مردم فارسی و عشایر مقیم و بومی خوزستان به عربی و بختیاری ، لری و لهجه دزفولی ، شوشتری و تركی صحبت می كنند.

شهرهای خوزستان عبارتند از :

اهواز( مركز استان )-آبادان- ایده-بندر ماهشهر – بهبهان – خرمشهر – دزفول – سوسنگرد – رامهرمز شوشتر- مسجد سلیمان -اندیمشك- باغمك -شادگان -شوش- امیدیه٠حضور فعال ٨ هزار ساله دولتهای باستانی ایلام هخامنشیان ،اشكانیان،ساسانیان و اعراب ومسلمانان سایراقوام را می توان از آثار و یادمانهای باستانی بجای مانده در شهرهای ایذه-مسجد سلیمان -شوش وشوشتر – هفت تپه بهبهان اهواز -چغازنبیل در نزدیكی هفت تپه و كاخ اپادانا در شوش و كول فره در ایذه از دیدنی‌ترین آثار باستانی و مقبره دانیال نبی در شوش از زیارتگاههای مهم به شمار می آید.

درخصوص وجه تسمیه اهواز گفته اند ،اهواز جمع عربی كلمه مفرد هوز = حوز است كه ابتدا به یك قبیله ازآن اطلاق می شده و ایرانیان آن را به عنوان ایالتی برای تعیین ناحیه قدیم ایلام به كار بردند كه به آن كرسی ایالت خوزستان نیز گفته می شده است.

نام قدیم آن هرمز دار در شیر و پس از آن سوق الاهواز و در عهد قاجاریه آن را ناصری یا ناصریه نامیده اند در سال ١٣١٤ هجری شمسی اهواز نامیده شد اردشیر سد بزرگی بر كارون نهاد در عصر وی و جانشینانش ، این شهر رونق و اعتبار فراوان داشت و به جای شوش پایتخت سوزیانا یا خوزستان گردید.

مطالبی که گفته شد فقط مختصری از موقعیت جغرافیایی و شهرهای مهم خوزستان بود وگرنه به هیچ عنوان در چندین مقاله هم نمی‌توان از زیبایی‌ها و مناطق دیدنی این استان و شهرهای زیبایش مانند آبادان صحبت کرد.

اما با همه این زیبایی‌ها این استان هم قطعا مانند هرجای دیگری دچار مشکلاتی است همانند وجود جرم و بزه و درگیری افراد اعم از شاکی و متهم (یا مجرم) امری جدایی‌ناپذیر از جامعه بشری است.

حالا به نظر شما این مطلب چه ربطی به اجاره سند و سند اجاره‌ای (سند اجاره‌ای برای زندانی– اجاره سند برای زندانی و . . .) دارد و چرا چند خط آخر را بیان کردیم؟

وقتی فرد یا افرادی مرتکب جرمی شده و یا متهم به انجام کاری خلاف قانون می‌شوند لزوم اجاره سند و وثیقه همچنین مبحث تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی سند اجاره‌ای برای زندانی- اجاره سند برای زندانی- سند اجاره‌ای برای دادگاه- سند اجاره‌ای برای زندانی- اجاره سند برای دادگاه اجاره سند برای دادسرا- اجاره سند ملکی– اجاره وثیقه و . . .  نمایان می‌شود.

اگر فردی مرتکب جرمی شده باشد قطعا می‌خواهد از حق مرخصی خود (همانطور که در متن قانون بیان شده) استفاده کرده تا بتواند درصدد جبران اشتباه خود برآمده و یا از شاکیان خویش طلب عفو و رضایت کند که در چنین شرایطی این فرد درگیر مساله تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی و یا اجاره سند و سند اجاره‌ای برای زندانی می‌شود.

و یا حتی در شرایطی سخت‌تر و بغرنج‌تر یعنی زمانی که فرد مرتکب جرمی نشده اما متهم به انجام آن شده است قطعا و یقینا نیاز به استفاده از مرخصی دارد و این امری کاملا بدیهی و عقلانی است تا بتواند از زندان خلاص شده و درصدد جمع‌آوری مدارک و مستنداتی دال بر بی‌گناهی خویش برآید و این فرد از هر کسی بیشتر مفهوم تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی و سند اجاره‌ای و اجاره سند را درک می‌کند.

زندانی اهواز

در چنین شرایطی قاضی محترم پرونده مطابق با نوع و شدت جرم یا اتهام فرد مجرم یا متهم همچنین با توجه به قوانین و ضوابط مندرج در متن قانون و همچنین اختیاراتی که در موارد مختلف قانون‌گذار حق آن را به قاضی واگذار کرده اقدام به تعیین قرار وثیقه برای فرد زندانی می‌کند.

چه زمانی و در چه شرایطی دادگاه(قاضی) قرار وثیقه تعیین می‌کند؟

چه زمانی به فرد متهم و یا مجرم اجازه استفاده از مرخصی و خروج از زندان داده می‌شود؟

چه زمانی فرد زندانی (مجرم یا متهم) و خانواده وی درگیر مساله تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی می‌شوند؟

صدور قرار وثیقه در چه مواردی ممنوع است؟

قطعا دادگاه شرایطی برای تضمین حضور متهم در دادگاه دارد و قوانینی مرتبط با آن وضع شده و اجرا می‌شود.

که یکی از مهمترین این تضمین‌ها وثیقه یا سند ملکی است و گرو گذاشتن(معرفی کردن) سند نزد دادگاه مهم‌ترین راه برای جلوگیری از متواری شدن زندانی (اعم از فرد مجرم یا متهم)می‌باشد.

سند گرو گذاشته شده(وثیقه) نزد دادگاه به منزله وثیقه بوده تا قاضی محترم پرونده از حضور متهم در دادگاه، اطمینان حاصل نماید هچنین شاکی یا شاکیان پرونده نگران فرار زندانی و ضایع شدن حق خویش نباشند.

لزوم تامین وثیقه و اجاره سند برای آزادی زندان در استان خوزستان (وثیقه برای آزادی زندانی در آبادان)

وقتی فرد متهم یا مجرم برای رسیدگی به پرونده و شرایط خویش و همچنین رسیدگی به شرایط خانواده و افراد تحت سرپرستی خود نیاز به خروج از زندان داشته باشند باید وثیقه معین شده از سوی دستگاه قضایی را تامین کرده و نزد دادگاه بسپارند.

حال اگر در شرایطی سخت‌تر یعنی زمانی که فرد زندانی یا خانواده وی دارای ملک شخصی نباشند. نه خود فرد و نه خانواده و نزدیکانش. به خصوص در شهرهای بزرگ و کلان شهرها مانند استان خوزستان و آبادان این مساله بغرنج‌تر خواهد شد از این رو تامین وثیه برای زندانی در استان خوزستان اغلب کاری دشوارتر خواهد بود.

لذا لزوم اجاره سند برای دادگاه و تامین وثیقه در شهرهای بزرگ بیشتر از سایر شهرستان‌ها احساس می‌شود.

در اینجاست که لزوم اجاره سند و وثیقه نمایان می‌شود. در چنین شرایطی فرد مجرم یا متهم نیاز به اجاره سند و وثیقه دارد.

آزادی زندانی و وثیقه

در شرایطی که فرد متهم یا مجرم بخواهد از مرخصی استفاده کند آزادی زندانی و وثیقه همچنین اجاره سند جهت دادسرا و اجاره سند جهت آزادی زندانی و تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی و سند اجاره‌ای برای زندانی و اجاره سند مفاهیم جدانشدنی از یکدیگر هستند.

فرد زندانی چه برای جمع‌آوری مدارکی دال بر بی‌گناهی خویش یا برای سروسامان دادن به وضعیت خانواده خویش آن هم در شرایطی که سرپرست خانوار باشد و چه برای جلب رضایت از شاکیان پرونده خویش نیاز به تامین قرار وثیقه تعیین شده از جانب قاضی محترم پرونده دارد.

در پایان این مقاله لازم به ذکر است که گروه تامین وثیقه راه‌گشا با بیش از یک دهه سابقه درخشان و خوش نام در زمینه سند اجاره‌ای و تامین وثیقه و قرار وثیقه و اجاره سند جهت دادسرا و اجاره سند جهت آزادی زندانی و تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی همواره کنار شما عزیزان بوده و برای یافتن جواب سوالات خویش می توانید از راه‌های ارتباطی (واتساپ – تلفن – مراجعه حضوری) با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند شوید.

شما عزیزان می‌توانید همواره از راه‌‌های ارتباطی مختلف مانند مراجعه حضوری یا تلفنی و یا شبکه‌های مجازی با کارشناس باسابقه ما تماس حاصل نموده و از ایشان بخواهید تا مراحل جزیی کار را خدمت شما عزیزان توضیح دهند.

صمیمانه آرزومندیم و از خداوند بزرگ خواهان آزادی همه انسان‌های دربند هستیم و باشد که در این کره خاکی به خصوص در میهن عزیزمان ایران دوست داشتنی و زیبا هیچ انسانی خواسته یا ناخواسته خطا نکرده و دربند و گرفتار نباشد.

4.2/5 - (19 امتیاز)
Call Now Button