سند اجاره ای گیلان

سند اجاره‌ای برای زندانی گیلان

طبق روال جدید و هفته‌های جاری همانطور که قبلا نیز خدمت شما عزیزان گفتیم اعضای گروه اجاره سند راه‌گشا تصمیم دارند تا علاوه بر آشنا کردن شما عزیزان با همه ابعاد اجاره سند و سند اجاره‌ای برای زندانی (سند اجاره‌ای برای دادگاه، سند اجاره‌ای برای دادسرا، سند اجاره‌ای برای مرخصی زندانی و . . . ) در هر مقاله در مورد یکی از شهرهای زیبای ایران عزیزمان صحبت کرده و سپس به صورت اجمالی در مورد سند اجاره‌ای و اجاره سند برای زندانی در مورد آن استان و یا شهر خاص صحبت کنند.

امیدواریم که توانسته باشیم با این قدم هرچند کوچک به نوبه خود بابی جدید در مسیر شناساندن و معرفی مناطق زیبای کشور عزیزمان کمکی به هم میهنان خویش باز کرده باشیم.

امیدواریم که همچون سال‌های گذشته در این امر ما را یاری کرده و همواره همچون گذشته همراه ما باشید.

در این مقاله نیز میخواهیم قبل از نوشتن مطالبی در مورد سند اجاره‌ای برای زندانی و اجاره سند برای زندانی و اجاره سند برای مرخصی زندانی و وثیقه برای زندانی در مورد استان زیبای گیلان و همچنین شهرهای مهم و مناطق دیدنی آن مختصری صحبت کنیم.

واژه گیلان به گیلکی: گیلاَن (گیلون)، در گویش تالشی: گیلون)، درواقع یکی از استان‌های شمالی ایران به مرکزیت کلانشهر رشت است.

هر چند بین اساتید فن درباره نام گیلان و همچنین معانی واژه گیل، بارها و بارها نظرات متفاوتی ابراز شده‌اس.

از جمله آنها لغت‌نامه دهخدا، واژه گیلان را برگرفته از «گیل»، به‌اضافه پسوند مکان «ان»، به معنای محل سکونت گیل‌ها دانسته و بیان کرده است که درواقع این واژه در زبان پهلوی، گِلان و نزد یونانی‌ها گِلای بوده‌است.

این مطلب را نیز بخوانید: اجاره سند در مازندران، ساری

در مورد موقعیت جغرافیایی و مکانی این استان می‌توان گفت که، از شمال به دریای کاسپین و کشور آذربایجان، که از طریق آستارا با آن دارای مرز بین‌المللی است، از غرب به استان اردبیل، از جنوب به استان زنجان و قزوین و از شرق به استان مازندران محدود می‌شود.

در مورد پوشش گیاهی این شهر زیبا نیز می‌توان چنین گفت که طبیعت گیلان، پوشیده از جنگل و همچنین دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است.

همچنین این استان شامل بخش وسیعی از مناطق سرسبز شمال غربی رشته‌کوه البرز و همچنین مناطقی از بخش غربی کرانه‌های جنوبی دریای خزر است.

یکی دیگر از شگفتی‌های این شهر زیبا این مطلب است که بیش از ۴۰ رودخانه در گیلان جریان دارند که مهم‌ترین آن‌ها سفیدرود است. همچنین دیگر رودهای مهم و اصلی گیلان آستاراچای، شفارود، کرگان‌رود، اسالم، دیناچال، شیوه‌رود، عمل‌کنده، وزیرکده، حسن‌کیاده، دهکا، رود چمخاله، خالکایی، کیان‌رود، خشکبیجاری و پیله‌رود هستند.

پیش از میلاد در حاشیه کناری دریای خزر اقوامی همچون کاسپی‌ها و کادوسی‌ها و آماردها ساکن بوده‌اند.

در آن دوران کاسپی‌ها در طول سواحل جنوب غربی دریای خزر زندگی می‌کردند.

حال اینکه آیا آن‌ها شمال یا جنوب رود کورا (منشعب از نام کوروش بزرگ) هم زندگی می‌کردند مشخص نیست و نظرات متفاوتی در مورد آن وجود دارد. ازکاسپی‌ها شواهد و مدارک و آثار تاریخی وجود دارد که ما را متقاعد می‌کند که باید آنها را ایرانی یا شدیداً تحت تأثیر فرهنگ ایرانی دانست.

این مطلب را نیز بخوانید: صفر تا صد شرایط سند ملکی برای وثیقه

به نظر می‌رسد که گیلها (یا همان گیله مردان) که در تمام طول تاریخ جنگجو ذکر شده‌اند، حدود قرن اول یا دوم قبل از میلاد، وارد ساحل جنوبی دریای خزر و غرب رود آماردوس (بعدها سفیدرود) شدند و همراه با دیلمیان در آنجا سکنی گزیدند که البته باز هم در این مورد نظرات کم و بیش متفاوتی وجود دارد اما آنچه که ما در اینگونه مقالات ذکر می‌کنیم عمدتا نظراتی هستند که اتفاق نظر بیشتری بین اساتید فن در مورد آنها وجود دارد.

سنت مقاومت در برابر اشغالگران موضوعی تکراری در نوشته‌های نویسندگان و تاریخ‌نگاران محلّی و ملی‌گرا است (از جمله صادق هدایت، احمد کسروی، غلام حسین صادقی، محسن عزیزی) که همه ما ایرانیان قطعا به چنین پیشینه‌ای در مورد اجداد و نیاکان و حتی ژنتیک خود می‌بالیم و همیشه تاریخ نیز ازا ین خصیصه ایرانیان به نیکی یاد شده‌است.

در تایید این خصلت می‌توان به ادعای مینورسکی اشاره کرد که این‌ها گیلان را در طول تاریخ «پرچم‌دار ایران‌گرایی» می‌دانند. و یا موردی دیگر می‌توان بدان اشاره کرد این است که در هجوم عرب‌ها دیلمیان مقاومت شدیدی در برابر اشغالگران عرب نشان دادند و گیلان به اشغال آنان در نیامد.

قطعا همه ما ایرانیان در طول زندگی خود بارها و بارها به این استان زیبا و در واقع تکه‌ای از بهشت بر روی زمین سفر کرده‌ایم و به خوبی می‌دانیم زیبایی‌ها و دیدنی‌ها و مرام و سنت‌های مردم نازنینش حتی در چند سفر هم به خوبی و با تمام جزییات قابل توصیف و کشف نیست چه رسد به چند خط مقاله پس بهتر است بحث را کوتاه کرده و به مبحث تخصصی خودمان یعنی اجاره سند و سند اجاره‌ای (سند اجاره‌ای برای زندانی، اجاره سند برای زندانی و . . .) می‌پردازیم.

این مطلب را نیز بخوانید: تکلیف وثیقه در صورت فرار متهم چه می‌شود؟

حال در این قسمت از این نوشته باز هم به موضوع اصلی و حرفه تخصصی خود بازمی‌گردیم که همان مبحث سند اجاره‌ای و اجاره سند برای آزادی زندانی است و در مورد این بحث می‌توان گفت که در جامعه بشری همواره بزه و جرم و جنایت همچنین خطاها و اشتباهات قانونی چه به عمد و یا غیر عمد جز جدایی‌ناپذیر زندگی بوده و هنگامی که انسان‌ها مرتکب جرمی شده و یا متهم به انجام کاری خلاف قانون می‌شوند اهمیت اجاره سند و وثیقه همچنین مبحث تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی، سند اجاره‌ای برای زندانی، اجاره سند برای زندانی، سند اجاره‌ای برای دادگاه، سند اجاره‌ای برای زندانی، اجاره سند برای دادگاه، اجاره سند برای دادسرا، اجاره وثیقه و . . . نمایان می‌شود.

سند اجاره ای گیلان

اگر شخصی مرتکب جرم یا بزهی شده باشد قطعا می‌خواهد از حق مرخصی خود (همانطور که در متن قانون بیان شده) استفاده کرده تا بتواند درجهت جبران اشتباه خود قدمی برداشته و یا ازشاکی یا شاکیان پرونده خویش طلب عفو و رضایت کند که در چنین شرایطی این فرد به ناچار درگیر مساله تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی و یا اجاره سند و سند اجاره‌ای برای زندانی می‌شود.

همیشه همه چیز به همین راحتی حل و فصل نمی‌شود یعنی به طور مثال در شرایطی دشوارتر یعنی زمانی که فرد مرتکب جرمی نشده و بزهی صورت نگرفته است اما فرد مورد نظر ما متهم به انجام آن شده است قطع به یقین این فرد مظلوم نیاز به استفاده از مرخصی داشته و این موضوع امری کاملا بدیهی و عقلانی است تا بتواند از زندان خلاص شده و درصدد جمع‌آوری مدارک و مستنداتی دال بر بی‌گناهی خویش برآید و این فرد از هر کسی بیشتر مفهوم تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی و سند اجاره‌ای و اجاره سند و اجاره سند برای آزادی زندانی را درک می‌کند.

این مطلب را نیز بخوانید: آیا زندانی مهریه با سند آزاد می شود؟

در چنین شرایطی قاضی محترم پرونده مطابق با نوع و شدت جرم یا اتهام فرد مجرم یا متهم همچنین با توجه به قوانین و ضوابط مندرج در متن قانون و همچنین اختیاراتی که در موارد مختلف قانون‌گذار حق آن را به قاضی واگذار کرده اقدام به تعیین قرار وثیقه برای فرد زندانی می‌کند.

در مورد هر پرونده و دعوای قضایی چه زمانی و در چه شرایطی دادگاه(قاضی) قرار وثیقه تعیین می‌کند؟

همچنین چه زمانی به فرد متهم و یا مجرم اجازه استفاده از مرخصی و خروج از زندان داده می‌شود؟

و در آخر اینکه چه زمانی فرد زندانی (مجرم یا متهم) و خانواده وی درگیر مساله تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی می‌شوند؟

قطعا دادگاه شرایطی برای تضمین حضور متهم در دادگاه دارد و قوانینی مرتبط با آن وضع شده و اجرا می‌شود.

که یکی از مهمترین این تضمین‌ها وثیقه یا سند ملکی است و گرو گذاشتن(معرفی کردن) سند نزد دادگاه یا مرجع قضایی مهم‌ترین راه برای جلوگیری از متواری شدن زندانی (اعم از فرد مجرم یا متهم)می‌باشد.

سند گرو گذاشته شده(وثیقه) نزد دادگاه به منزله وثیقه بوده تا قاضی محترم پرونده از حضور متهم در دادگاه، اطمینان حاصل نماید هچنین شاکی یا شاکیان پرونده نگران فرار زندانی و ضایع شدن حق خویش نباشند.

الزام تامین وثیقه و اجاره سند برای آزادی زندان در مازندران (وثیقه برای آزادی زندانی در گیلان)

این مطلب را نیز بخوانید: صدور قرار وثیقه در چه مواردی ممنوع است؟

وقتی فرد متهم یا مجرم برای رسیدگی به پرونده و شرایط خویش و همچنین رسیدگی به شرایط خانواده و افراد تحت سرپرستی خود نیاز به خروج از زندان داشته باشند باید وثیقه معین شده از سوی دستگاه قضایی را تامین کرده و نزد دادگاه بسپارند.

این توضیحات مختصر این دید را به خواننده منتقل می‌کند که موضوع بسیار ساده و راهکار کاملا مشخص است که البته تا حدودی درست است اما شرایط پیچیده تری نیز وجود دارد حال تصور کنید در شرایطی سخت‌تر یعنی زمانی که فرد زندانی یا خانواده وی دارای ملک شخصی نباشند. نه خود فرد و نه خانواده و نزدیکانش. به خصوص در شهرهای بزرگ مانند گیلان این مساله بغرنج‌تر خواهد شد از این رو تامین وثیه برای زندانی در گیلان و شهرهای شمالیاغلب کاری دشوارتر خواهد بود.

پس در تایید گفته پیشین خود باید بیان کنیم که لزوم اجاره سند برای دادگاه و تامین وثیقه در شهرهای بزرگ بیشتر از سایر شهرستان‌ها احساس می‌شود.

درواقع در شرایط پیچیده و دشوار است که لزوم اجاره سند و وثیقه بیشتر نمایان می‌شود. در این حالت فرد مجرم یا متهم نیاز به اجاره سند و وثیقه دارد.

آزادی زندانی و سپردن وثیقه (وثیقه برای زندانی، وثیقه برای دادسرا و وثیقه برای دادگاه)

این مطلب را نیز بخوانید: سند اجاره ای ارزان برای تهران و کلیه شهرستانها

همانطور که پیشتر نیز اظهار کردیم در شرایطی که فرد متهم یا مجرم بخواهد از مرخصی استفاده کند آزادی زندانی و وثیقه همچنین اجاره سند جهت دادسرا و اجاره سند جهت آزادی زندانی و تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی و سند اجاره‌ای برای زندانی و اجاره سند و سند اجاره‌ای برای آزادی زندانی مفاهیم جدانشدنی از یکدیگر هستند.

فرد زندانی چه برای جمع‌آوری مدارکی دال بر بی‌گناهی خویش یا برای سروسامان دادن به وضعیت خانواده خویش آن هم در شرایطی که سرپرست خانوار باشد و چه برای جلب رضایت از شاکیان پرونده خویش نیاز به تامین قرار وثیقه تعیین شده از جانب قاضی محترم پرونده دارد.

به پایان مقاله و متنی دیگر رسیدیم و در پایان لازم به ذکر است که گروه تامین وثیقه راه‌گشا با بیش از یک دهه سابقه درخشان و خوش نام در زمینه سند اجاره‌ای و تامین وثیقه و قرار وثیقه و اجاره سند جهت دادسرا و اجاره سند جهت آزادی زندانی و تامین وثیقه جهت مرخصی زندانی همواره کنار شما عزیزان بوده و برای یافتن جواب سوالات خویش می توانید از راه‌های ارتباطی (واتساپ – تلفن – مراجعه حضوری) با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند شوید.

شما عزیزان می‌توانید همواره از راه‌‌های ارتباطی مختلف مانند مراجعه حضوری یا تلفنی و یا شبکه‌های مجازی با کارشناس باسابقه ما تماس حاصل نموده و از ایشان بخواهید تا مراحل جزیی کار را خدمت شما عزیزان توضیح دهند.

صمیمانه آرزومندیم و از خداوند مهربانی‌ها خواهان آزادی همه انسان‌های دربند هستیم و باشد که در این کره خاکی به خصوص در میهن عزیزمان ایران دوست داشتنی و زیبا هیچ انسانی خواسته یا ناخواسته خطا نکرده و دربند و گرفتار نباشد.

5/5 - (5 امتیاز)
Call Now Button